Terug naar homepage

Maak kennis met Anton en Lucas van Astro Tax en Aeco

 

In de eerste grote werkkamer van de co-working vind je sedert enkele maanden het alsmaar groeiende team van Astro Tax en Aeco. Thomas en Ruben, de founding fathers van Aeco, zijn – samen met hun groep, waarvan ook Lucas deel uitmaakt – al langer vaste klanten op Labora. Recent vervelden hun bezigheden enigszins en richtten zij samen met Anton Astro Tax op. Wat doet Aeco, waarmee houdt Astro Tax zich bezig? Wie zijn Lucas en Anton in dit verhaal? En welke rol speelt Labora in al hun activiteiten? Je leest het hier!

  

Een softwarebedrijf dat uitgroeit tot een digitaal boekhoudkantoor

Ik ontmoet Anton en Lucas op een van de weinige zonnige middagen van november. ‘Ik ben Lucas, geboren en getogen Leuvenaar’, steekt Lucas van wal. ‘Ik ben handelsingenieur van opleiding en werk al een hele tijd voor Aeco. Aeco is een softwarebedrijf dat zich vooral richt naar fiscale en juridische ondernemingen.  Met Aeco staan wij deze bedrijven bij om hun digitale transformatie te versnellen. Wij ontwikkelen – volledig op maat van de klant – tools, applicaties, websites en zo meer zodat zij met meer efficiëntie kunnen werken en hun focus meer kunnen leggen bij hun kernactiviteit. Binnen het team van Aeco ben ik programmeur-analist.’

                ‘Op een bepaald moment werd het ons duidelijk dat er naast het product dat Aeco bood ook nood was aan een boekhoudkundige service die efficiënter georganiseerd was,’ gaat Anton verder. ‘Op dat moment ben ik in het verhaal gekomen. Ik heb een opleiding ‘Accountancy en fiscaliteit’, en samen met Thomas en Ruben heb ik – je zou kunnen zeggen als spin-off van Aeco – Astro Tax opgericht. Astro Tax is in feite een digitaal boekhoudkantoor. Wij leveren boekhoudkundige diensten aan onze klanten aan en proberen hen zo maximaal mogelijk te ontzorgen. Wij willen daarbij heel aanspreekbaar zijn voor onze klanten. Via onze chatbox kunnen klanten altijd bij ons terecht. Ik beman die chatbox en ben dus altijd on the job’, lacht Anton. ‘Daarbij willen we echt innovatief zijn. We vragen ons bij alles wat een typisch accountancy-kantoor doet af wat er goed is of wat beter kan, en vervolgens zoeken wij naar digitale oplossingen om het werk verder te optimaliseren. Lucas is de man die met alle boekhoudkundige krachten van Astro Tax praat om te kijken welke digitale behoeften ze hebben om hun werk zo efficiënt mogelijk te kunnen uitvoeren. En vervolgens ontwerpt hij de tools die nodig zijn om aan die behoefte tegemoet te komen. Een goed geoliede machine’, besluiten Anton en Lucas.

  

Booming business – een kantoor dat op alle vlakken uit zijn voegen barst

‘Klanten vinden voor ons boekhoudkantoor is geen enkel probleem’, vertelt Anton. ‘Heel veel accountants hebben een klantenstop; er is veel werk in de sector. Goed en bekwaam personeel vinden is anderzijds wél een hele klus. Wij hebben daar bij Astro Tax en Aeco een eigen visie rond. Wij zoeken niet per sé naar mensen die het juiste diploma kunnen voorleggen. Motivatie, geïnteresseerd zijn, willen leren of gepassioneerd zijn, zijn voor ons meer doorslaggevende criteria.

Uiteraard zitten er mensen in ons team met een opleiding in boekhouden en fiscaliteit, maar evengoed hebben wij mensen in dienst die een totaal andere achtergrond hebben of die al jaren ervaring hebben in een bepaalde job en zin hebben om hun professionele leven een andere richting te geven. Wanneer mensen ons kunnen overtuigen van hun kwaliteiten geven wij hen graag een kans. We vinden die verscheidenheid aan perspectieven en achtergronden net een verrijking. Wij zorgen er dan wel voor dat ze op de vloer de nodige competenties verwerven om hun job goed te doen. Omdat we zoveel werk hebben, is ons team de laatste maanden enorm aangegroeid,’ gaat Anton verder. ‘Op dit moment kent ons kantoor een 10-tal medewerkers. Naast Lucas, Ruben, Thomas en mezelf, zijn er ook Glenn, Florian en Alexander. Omdat we aanvankelijk een nogal mannelijk team hadden, doen we ons best om ook vrouwen aan te trekken. Dat begint aardig te lukken, met Joyce, Bella, Zita en binnenkort ook Nona’, besluit Anton.

 

 Een inspirerende co-workingplek

‘Met het team van Aeco hebben we lang gezocht naar een goeie co-workingplek’, vertelt Lucas. ‘We hebben wel drie andere plekken uitgeprobeerd, tot we hier op Labora beland zijn. Hier voelen we ons echt goed.’ ‘Ik kom uit een meer klassiek kantoor met die typische bedrijfscultuur en de daaraan eigen kantoorruimte’, vult Anton aan. ‘Labora was in die zin voor mij een aanpassing en een grondige verandering – in de heel positieve zin, moet ik zeggen.’

                ‘Wat maakt van Labora zo’n fijne werkplek?’, pols ik. ‘Diverse zaken’, hoor ik van Anton en Lucas. ‘De sfeer is hier relaxter en vrijer. De omgeving van Labora is natuurlijk ook prachtig – ideaal om bij goed weer je lunch te eten of eens een ommetje te maken als je je hoofd even leeg moet maken. Maar bovenal is het concept van Labora gewoon heel inspirerend. Het is enorm interessant dat je hier zoveel mensen uit verschillende achtergronden ontmoet’, vertelt Lucas. ‘Ook de aanwezigheid van de studenten is een echte meerwaarde. Er is hier een veel groter community-gevoel dan in andere co-workings. Het lééft hier gewoon – iets wat ik me niet realiseerde toen ik vroeger met de fiets van huis naar school of de unief fietste.’

                ‘Ons eigen kantoor is natuurlijk echt top’, gaan Lucas en Anton verder. ‘En verder is de upgrade van de eetkeuken en de koffiemachine een voltreffer. En soms heb je wel eens hilarische ervaringen omwille van dit gebouw’, lacht Lucas. ‘Voor een korte videocall was ik eens in het kapelletje gaan zitten. Een toffe plek waar je meteen zen wordt. Alleen was ik de achtergrond vergeten wazig te maken. Toen moest ik aan mijn klant toch even uitleggen waar ik eigenlijk zat – met dat kruisbeeld op de achtergrond.’

  

Niet-werken als inspiratiebron

‘Om nieuwe energie op te doen, ga ik graag wandelen in de bergen’, vertelt Lucas. ‘En verder vind ik – wat je zou kunnen noemen – interdisciplinair werken inspirerend. Tijdens mijn studententijd werkte ik mee aan interfacultaire initiatieven, waarbij je samen met mensen uit diverse studierichtingen projecten mocht uitwerken. In zekere zin heb ik dat op professioneel vlak nu opnieuw: ook nu werk ik weer samen met en in dienst van mensen met verschillende achtergronden. Die vele perspectieven geven mij energie. Dat Labora zelf ook nog eens een plek is waar een verscheidenheid aan mensen samenwerken en -wonen maakt het plaatje compleet.’

‘Ik krijg het meeste energie wanneer ik gewone dagdagelijkse dingen doe’, gaat Anton verder. ‘Koken, sporten, of met mijn dochtertje van drie, Emilia, bezig zijn, ontspant mij. Het zijn activiteiten die mijn hoofd leeg maken. Dat niet-werken is een inspiratie- en energiebron.’ Niet-werken, leegte als inspiratiebron voor een fris hoofd: dat hadden ook de benedictijnen al begrepen. Ik vertel Lucas en Anton wat de functie is van de pandgang en de binnentuin van een abdij: een lege plek waarrond alle functionele ruimtes liggen. Wie van de ene naar de andere ruimte gaat, moet eerst door de pandgang – als om het hoofd leeg te maken en weer met frisse energie in een andere ruimte aan te komen. ‘Dat klopt helemaal’, lachen Anton en Lucas. ‘Labora is dus echt een goeie werkplek voor ons!’

 

 Een filmcrew tot slot

Er zijn de laatste maanden al heel wat filmcrews gepasseerd op Labora. Op 10 januari 2024 is dat opnieuw het geval – dit keer met Aeco en Astro Tax in de hoofdrol. Een ploeg van Kanaal Z komt dan een filmpje opnemen van dit bloeiende bedrijf. Uitkijken dus naar het moment waarop het team van Aeco en Astro Tax haar TV-debuut maakt! 😊

  

Nog meer weten? Surf naar www.aeco.be en www.astro.tax.be.